DUYURU VE SİRKÜLER

Başkanın Mesajı

Sevgili arkadaşlarım;

 

 

            Son yıllarda Bağımsız Denetim konusunda bütün dünyada ve ülkemizde önemli değişim ve gelişmeler yaşanmaktadır. Bu değişim ve gelişmeler başta denetim talep eden kurum ve kuruluşları ve denetim hizmetini sunacak meslektaşlarımızı yakından ilgilendirmektedir. Ülkemizin ekonomik gelişmişlik düzeyi ve dünyadaki gelişmeler, sağlıklı bir denetim düzeninin önemini ve gerekliliğini zorunlu kılmakla beraber denetimin ve hesap verebilmenin firmalar için sağlayacağı yararları da gözler önüne sermiştir.

İşte bu süreçte tüm arkadaşlarımızın desteği ile ŞANLIURFA BAĞIMSIZ DENETÇİLER DERNEĞİ’ni kurmuş bulunmaktayız.

            Dernek olarak öncelikli amacımız; Bağımsız Denetçi olan bütün arkadaşlarımızı bir araya getirmek, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemek ve Mesleki eğitim çalışmaları yapmaktır. Bu süreçte, bağımsız denetimin yararları ve bağımsız denetçilerin yetki ve sorumluluklarının üzerinde önemle duracak, konuyla ilgili gelişmeleri takip edip anında değerlendireceğiz.

             Hedefimiz daha güçlü, daha başarılı, alanında söz sahibi bir biçimde Bağımsız Denetim faaliyetlerini yürütmek ve denetimin önemini her kesime anlatmaktır. Dernek olarak daima geleceğe ve yeniliklere odaklı çalışmalar yapacağız. Bizlere destek vererek derneğimize üye olan tüm arkadaşlarımızla birlikte genç meslektaşlarımıza iyi bir miras bırakmak gayreti içinde olacağız. Emeği geçen başta kurucu üyelerimiz olmak üzere tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Saygılarımla….

 

Nihat TAŞ